HPN AKADEMI

Uluslararası Akreditasyonlu Hipnoz Eğitimi

   

  Temel eğitim toplam 6 gün sürmektedir, bu 6 günlük eğitim( 60 dakikalık 48 ders saati) dolu dolu ve çok yoğun geçmektedir. Aynı zamanda eğitim; hem yeni başlayacak olanlar, hi

  ç tecrübesi olmayanlar için, hem de doktorlar, terapistler ve koçlar için uygundur. Doktor, terapist veya koç olarak tedavi alanınızı hipnoz eğitimini de ekleyerek genişletebilirsiniz, üstelik eğitimin hemen sonrasında diğer tedavi metotlarınızın yanında hipnozu da hemen uygulayabilme yeterliliğinde olacaksınız.

  Bu yoğunlaştırılmış eğitim hipnoz öğrenmenin yanında katılımcıların çok derin ve muhteşem bir rahatlamayla tanışmasına da fırsat sunacaktır. Temel eğitime katılan herkes oto hipnoz yapmayı yani kendi kendini hipnoz etmeyi de öğreneceklerdir. Oto hipnoz dünyanın en pahalı ve zor hipnozudur, oto hipnozu öğrendikten sonra, ister sadece kendinize uygulayabilirsiniz isterseniz başkalarına da öğretebilirsiniz, oto hipnozla birçok probleminizi kendi kendinize çözebileceğiniz, kendinizi tedavi edebileceğiniz gibi yabancı bir dili 90 günde tamamen öğrenme imkanını da elde edeceksiniz.

  ISO 9001 sertifikalı eğitim veren kurumsal bir firma olduğumuzdan, eğitim konseptimizin ve yöntemlerimizin itinalı bir denetimden geçerek onaylandığını bilgilerinize arz ederiz.

  Hipnoza ve hipnoz terapisine artan talep gösteriyor ki, bilimsel olarak kabul gören bu tedavi yöntemi halk arasında da gittikçe daha cazip hale geliyor.

  Temel eğitimde hipnozun temel prensiplerini konu alacağız, hipnoz seanslarınızda kullanabileceğiniz birçok teknik göstereceğiz ve eğitim esnasında bol bol uygulama yapacağız. Sizi şaşkınlığa düşürecek farklı tekniklerle hızlı hipnozun heyecanını yaşayacaksınız, sadece 2 saniyede birisi nasıl hipnoz olur, bunu göreceksiniz. Eğitim esnasında hipnozla ilgili bilmek istediğiniz her şeyi ve daha fazlasını sorabilme imkanınız olacak.

   

  Hipnoz sadece insanlara kilo verdirmekle veya korkularını gidermekle sınırlı değildir. Hipnoz bilinçaltımız ile iletişim kurmayla birlikte insanın varoluşunun farklı yönlerini açan, ortaya çıkaran bir anahtardır.

  İleri düzey eğitime katılma koşulu temel eğitimi almış olmaktır. Sadece üç günlük bir eğitimle(60 dakikalık 24 ders saati) daha farklı yöntemlerle hipnozu başlatmayı öğrenebilirsiniz. Bu eğitimde öğreneceğiniz alternatif teknikler ve yeni yöntemler danışanlarınıza ve size hipnoz seansınızı farklılaştırmak için yeni seçenekler sunacaktır. Öğreneceğiniz farklı ve yeni hızlı hipnoz(dünyanın en hızlı hipnoz 2 saniyelik) teknikleri size hipnoz dünyasının nasıl benzersiz ve değerli olduğunu gösterecektir.

  Danışanlarınızla yaptığınız görüşmede iyi bir hipnoz analizi gerçekleştirmiş olmanız başarılı bir seans yapabilmeniz için çok önemli bir husustur. İleri düzey eğitimimizde, çok geniş kapsamlı ve danışanınıza yardımcı olabilmenin yolunu açan bir anahtar niteliğinde olan hipnoz analizi tekniğinizi geliştirmek için alternatif yöntemleri ve teknikleri öğrenerek tekniğinizi daha fazla ilerletme imkanı bulacaksınız.

  Bu eğitimde temel eğitimde öğrendiklerinizi tekrar edecek ve tam olarak pekiştirme imkanı bulacaksınız. Danışanlarınıza hipnozdan sonra da etkileri devam edecek daha etkili, kuvvetli “çapalar atmayı” ve daha başarılı olmanızı sağlayacak metafor ve mec

  Kendiniz telkin metinleri yazarak analiz esnasında tespit ettiğiniz bilgileri telkin yazarken nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. İşte bu nokta, danışanınızda ki blokajları çözme konusunda ve seansınızın başarı oranını yükseltme noktasında önemli ve belirleyicidir.azlarla çalışmayı öğreneceksiniz.

   

  Bu seminerin ön koşulu temel ve ileri düzey eğitimlere katılmış olmanızdır.  6 günlük( 60 dakikalık 48 ders saati) yoğunlaştırılmış bu eğitimde yeteneklerinizi nasıl pekiştirip, geliştireceğinizi göreceksiniz.

  Danışanlarınızın karmaşık ve özel istekleri, başarıyla bitireceğiniz bu eğitimden sonra, size karmaşık ve zor gelmeyecek, en karmaşık durumların bile üstesinden kolaylıkla gelebileceksiniz.

  Zaman zaman daha kalıcı ve etkili sonuçlar elde etmek için danışanlarınıza ev ödevleri vermeniz gerekebiliyor. Evet, danışanlarınızın de zaman zaman ev ödevlerine ihtiyaçları olacak. Uzmanlık eğitimimizde danışanlarınız için faydalı ve destekleyici ev ödevleri hazırlamayı öğreneceksiniz.

  Öğreneceğiniz hipnoz uygulamaları:

  • Grup hipnozu
  • Derin hipnoz
  • Klasik hipnoz
  • Tıbbi hipnoz
  • Sokak hipnozu
  • Gösteri hipnozu
  • Modern hipnoz
  • Çocuk hipnozu

  Eğitimden sonra sadece hipnoz yapmayı öğrenmiş olmayacaksınız, doğrudan danışanlarınıza odaklanıp onlara çok daha ileri düzey teknik ve yöntemleri kullanarak, aynı zamanda konusunda daha fazla uzmanlaşmış olarak yardımcı olabileceksiniz! Bu eğitimle çok daha ileri bir seviyeye ulaşabilir ve yeni perspektifler ile birlikte çok daha geniş kitlelere hitap edebilirsiniz.

  Oto hipnozu yani kendi kendine hipnozu derinleştirerek somut olarak danışanlarınıza ve öğrencilerinize de  öğretebilecek olmanız uzman

  lık eğitiminde ihmal edilmemesi gereken bir konu.

  Böylelikle, uzmanlık eğitimini de alarak kendi kendinizin patronu olmak için bir adım daha atmış olacaksınız.

  Bütün katılımcılara kendilerinin de üzerinde çalışabilmesi için gereken dokümanlar tarafımızdan verilecektir.

  Hipnoz çok etkili bir tedavi metodu olduğundan güvenlik hususuna önem veriyoruz ve bunun sorumluluğunun bilincindeyiz.

  Dilerseniz b

  Hipnoz ve eğitimlerle ilgili ihtiyaç duyduğunuz bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.aşarı ile tamamladığınız uzmanlık eğitiminden sonra workshoplarımız veya eğitmenlik eğitimimiz ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

  Sorularınız varsa, lütfen bizimle irtibata geçin.

  NOT: Eğitimlere katılmak bir terapi şekli değildir ve terapinin yerini almaz. Bu nedenle katılımcı olarak psikoterapi görmüyor olmanız gerekir. Eğitim esnasında herhangi bir terapi uygulanmayacaktır.

   

  Bu eğitim, tıbbi hipnozun uygulama olanaklarını, hastalıkların tedavisini daha etkili hale getirmek amaçlı, tıbbi yöntemlerle kombine etmek isteyen doktorlar için uygundur.

  Bu hipnoz yöntemini meslek hayatınızda uygulamayı öğrenebilirsiniz. Psikolojik ve fiziksel hastalıkların iyileşmesinde bu hipnoz yönteminin çok büyük faydaları olacaktır.

  İşte bazı örnekler: Kronik ve akut ağrılar (örneğin migren, ameliyat sonrası ağrılar),

  Günlük hayatı olumsuz etkileyen belirli fobi ve korkular (Uçma korkusu, sınav korkusu, örümcek korkusu, anksiyete nevrozu, obsesif kompulsif bozukluk),Depresyon ve uyku bozukluğu,Travmatik olaylarla baş edebilmek,Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi(örnek: alerjide),Otoimmün hastalıkları,

  Kanser hastalarını psikolojik yönden destekleme(ör:motivasyon, hastalığı kabullenme, iyileşme isteği ve inancı, vb.),

  Kişilik bozukluğu ( örnek: sınırda bozukluk, narsistik kişilik bozukluğu, vs.),Özgüven arttırma ve motivasyon.

  Estetik uygulamalar(ör:mezoterapi, lazer epilasyon, vb.)Tıpta ve psikot

  Bu eğitim sürecinde size müthiş katkı sağlayabilecek ihtiyacınız olan her şeyi öğreneceksiniz.erapi muayenehanelerinde hipnoterapiye talep ve hipnoterapi uygulamaları günden güne artmaktadır. Çünkü kısa süren tedavi süreci, araştırmalarla ispatlanmış güçlü etkileri ve özellikle istenmeyen yan etkileri olmaması hipnoterapiyi cazip hale getiriyor.

  Bu eğitime katılıp, eğitimi başarıyla tamamlayanlar  uluslararası sertifika almaya hak kazanacaklardır

  RESIMLER VIDEO

  KAYIT OL

  Bu yoğunlaştırılmış eğitim derin rahatlamaya giden çeşitli yolları öğrenmek isteyen herkese uygundur. Üstelik kendinizde uygulayabilmeniz ve başkalarına öğretebilmeniz için oto hipnozu da(kendi kendine hipnoz) öğreneceksiniz.

  Konforlu ve mutlu bir hayatın temel taşı rahat olmaktır, derin bir rahatlama neşeli, başarılı ve motive olmanızı sağlar. Stres ise sizi hasta eder ve hayat kalitenizi olumsuz yönde etkiler. Derin hipnoz size çok muhteşem bir rahatlama sağlayacaktır, böylece hayatınızın temel taşı olan rahatlığı, huzuru ve sakinliği elde derin hipnozla etmiş olursunuz.

  Oto hipnoz sizin için çok yönlü olarak yararlanabileceğiniz bir araç olacaktır. Oto hipnoz ile özgüveninizi geliştirebilir, sağlığınızı daha güçlü hale getirebilir, belirlediğiniz hedeflere ulaşabilir, istediğiniz bir dili 90 günde tamamen öğrenebilirsiniz ve bunun gibi daha bir

  Kendi kendinize oto hipnoz ile yardımcı olun ve bu derin ve muhteşem rahatlamayı kısa bir tatil gibi yaşayın. Derin hipnozda, farklı hipnoza giriş seçenekleri ve birçok farklı konuda telkin metinleri konu olarak alınacağından, başkalarını da, neresi olursa olsun, “dinlendirici bir tatile” gönderebilirsiniz, hayal dünyanızın nasılda gerçeğe dönüştüğünü, hayalinizde yüzünüzü okşayan rüzgarın bile derin hipnozla nasılda gerçekmiş gibi yaşandığına ve sadece hayal dünyasında ne kadar çok imkanların saklı olduğuna şahit olacaksınız.çok alanda oto hipnozdan yararlanabilirsiniz.

  Bütün bunları merak ediyor ve böyle derin ve muhteşem bir rahatlama hissine erişmek istiyorsanız, derin hipnoz ile bunların hepsi mümkün olabilir! 

  RESIMLER – VIDEO

  KAYIT OL

  Bu eğitim, kendisine devlet tarafından terapist unvanı verilmiş doktor, psikolog vb. meslek grupları için uygundur. Bu eğitimle bir terapist olarak bu yöntemi meslek hayatınızda uygulamayı öğrenebilirsiniz. Terapi hipnozunu psikolojik veya fizyolojik, uyguladığınız birçok tedavide uygulama imkanınız olacak, özellikle psikolojik hastalıkların iyileşmesinde hipnoz terapisinin çok yardımı olacaktır ve elde ettiğiniz mucizevi sonuçlara siz de çok şaşıracaksınız!

  İşte bazı örnekler: Günlük hayatı olumsuz etkileyen belirli fobiler ve korkular (Uçma korkusu, sınav korkusu, örümcek korkusu, anksiyete nevrozu, obsesif kompulsif bozukluk),Depresyon ve uyku bozukluğu,Travmatik olaylarla baş edebilmek,Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde(örnek: alerjide),

  Otoimmün hastalıkları,Kanser hastalarını psikolojik yönden destekleme(ör:motivasyon, hastalığı kabullenme, iyileşme isteği ve inancı, vb.),Kişilik bozukluğu ( örnek: borderline(sınırda) bozukluk, narsistik kişilik bozukluğu, vs.),Özgüven arttırma ve motivasyon.

  Blokajları ve Tıpta ve psikoterapi muayenehanelerinde hipnoterapiye talep ve hipnoterapi uygulamaları günden güne artmaktadır. Çünkü kısa süren tedavi süreci, araştırmalarla ispatlanmış güçlü etkileri ve özellikle istenmeyen yan etkileri olmaması hipnoterapiyi cazip hale getiriyor. duygusal yükleri etkili yöntemlerle çözme imkanına mı sahip olmak istiyorsunuz? O halde siz de bize katılın ve bu seminerde hipnozdan daha fazlasını öğrenin.

  Bu eğitim sürecinde size müthiş katkı sağlayabilecek ihtiyacınız olan her şeyi öğreneceksiniz.

  Bu eğitime katılıp, eğitimi başarıyla tamamlayanlar  uluslararası sertifika almaya hak kazanacaklardır. 

  RESIMLER VIDEO

  KAYIT OL

  Çocuklarla çalışmak, özel duyarlılık ve hassasiyet isteyen bir konudur. Hipnozu çocuklarda başarıyla uygulamak için ihtiyacınız olan bilgi ve yöntemleri bu eğitimde öğreneceksiniz.

  Çocuklarla çalışırken asıl hedef çocuğa yardımcı olup kendisini daha iyi hissetmesini sağlamaktır. Çocuğu manipule edip yetişkinlerin isteklerine göre “şekillendirmek” değildir. Bu yüzden sınırları belirleyebilmek için ön görüşme çok detaylı yapılır. Çocuğun 

  ailesini ve çevresini de dikkate almak gerekiyor, çünkü ailesinin verdiği ipuçları çocuktan aldığımız bilgilerle bir araya getirilince problemle ilgili anlamlı sonuçlara ulaşabiliriz.

  Çocuk hipnozunda, çocuğun hangi yaşlarda hangi davranışları sergilemesi gerektiğini veya çocukta çok normal gibi görünen bazı davranışların aslında bir problem olduğunu, anormal gibi duran bazı davranışların da aslında normal olduğunu ve bu da vranışlar karşısında nelerin yapılması gerektiğini öğreneceksiniz.

   Çocuk hipnozunun uygulandığı olası durumlar: Korkular, yatak ıslatmak, tırnak yemek, konsantrasyon güçlüğü, uyku bozukluğu, çevresindeki olumsuz olaylar (anne-babanın ayrılması vb.) Çocuk hipnozunda çeşitli problemleri gidermek için hipnoz telkinlerini çocuklara uygun hikayelere entegre etmeyi öğrenebilirsiniz.

  Çocuklara uygun hipnoza giriş yöntemlerini, hipnozda olan bir çocuğun nasıl davrandığını, çocuk hipnozunun yetişkin hipnozundan farklarını çocuk hipnozu eğitiminde öğrenebilirsiniz. Renkli, eğitici ve çok eğlenceli bir öğrenim sürecine hazır olun!

  Eğitimi başarıyla bitirenler uluslararası sertifika almaya hak kazanacaklardır

  .

   RESIMLER VIDEO

  KAYIT OL

  EĞİTİM KOŞULLARI

  1. HPN Akademi olarak verdiğimiz hipnoz eğitimi, 6 günlük bir eğitimdir. Sabah 10.00 akşam 18.00 olmak üzere günlük 8 saattir.
  2. Katılımcı kursiyer ruhsal ve bedensel sağlığının yerinde olduğunu, eğitime almasına engel herhangi bir psikolojik rahatsızlığının olmadığını beyan, kabul ve taahhüt eder.
  3. Temel Hipnoz Eğitimi tıbbi veya psikolojik tedavi yerine geçmez.
  4. 20 yaşını doldurmuş olması zorunlu olan katılımcı herhangi bir yasadışı örgüt ya da tarikat üyesi olmadığını teyit eder.
  5. Katılımcı eğitime katıldığına dair gün ders sonunda imza atma yükümlülüğündedir.
  6. Temel Eğitimin ilk 5 günü teorik, pratik ve atölye çalışması yapılır ve 6. gün HPN Akademinin belirlemiş olduğu müfettiş iştiraki ve kontrolünde uluslararası sertifika sınavı yapılır.
  7. Eğitim boyunca eğitime en 4 saat iştirak etmemiş katılımcı sertifika sınavına giremez.
  8. Eğitim eksikliği veya başka bir nedenle sertifika sınavına giremeyen katılımcı bir sonraki eğitimde eksiğini tamamlayarak bir sonraki sertifika sınavına katılabilir.
  9. İş bu sözleşmenin imzalanmasından sonra katılımcı eğitim programına kaydını www.hpnakademi.com ve www.hpnhipnoz.org internet adresinden online yapmak zorudadır.
  10. Eğitim sırasında kayıt altına alınan fotoğraf, video veya diğer materyallerin kullanım hakkı HPN Akademiye ait olup akademi tarafından her türlü mecrada kullanabilir.
  11. Eğitim ücretinin yarısı en az 20 gün önceden yatırılır. Geri kalanı ise eğitim süresi bitmeden ödenir. Eğitim ücretini tamamını ödemeyen katılımcıya sertifikası teslim edilmez.
  12. Ücreti yatırdıktan sonra 7 gün cayma hakkı vardır. Cayma durumunda parasının tamamı iade edilir. Ödeme gününden itibaren ilk 15 günde cayma durumunda parasının yarısını iade alır.
  13. Eğitim başladıktan sonra katılımcının cayma hakkını kullanması ve eğitimden ayrılmak istemesi halinde para iadesi söz konusu olamaz.

  Aile Dizimi

  Aile Dizimi